Powered by Smartsupp
  • Hovězí nízký roštěnec
Hovězí nízký roštěnec

Hovězí nízký roštěnec


Cena za kg: 402 Kč bez DPH
Zvolené balení: 0 g
Celková cena:

Nebo telefonicky:728 585 845

Nízký roštěnec je další skvělou volbou pro milovníky hovězího masa. Tato partie pochází z horní části trupu skotu a nabízí výbornou kombinaci chuti a textury. Nízký roštěnec je správnou volbou pro ty, kteří hledají univerzální kus hovězího masa, který lze připravit různými způsoby. Zde je několik způsobů, jak využít nízký roštěnec a připravit z něj lahodné pokrmy:

1. Hovězí guláš:

Nízký roštěnec je skvělý pro přípravu tradičního hovězího guláše. Můžete ho nakrájet na kostky, osmažit s cibulí a paprikou, a poté dusit s rajčaty a bylinkami. Díky tomu získáte bohatou a aromatickou omáčku, která se hodí k těstovinám nebo knedlíkům.

2. Pečení vcelku:

Pro elegantní večeři můžete nízký roštěnec upéct vcelku. Stačí ho osolit, opepřit a přidat koření dle vaší chuti. Poté ho zapečete v troubě a pečete do žádoucího stupně propečení. Tímto způsobem získáte krásně pečený kus masa, který můžete podávat s bramborovou kaší nebo zeleninovou přílohou.

3. Plátky na steak:

Nízký roštěnec lze také nakrájet na tenké plátky, které jsou ideální pro přípravu steaků. Stačí je osolit, opepřit a rychle upéct na rozpálené pánvi. Tím získáte šťavnaté a chutné hovězí steakové plátky, které můžete podávat s omáčkou nebo grilovanou zeleninou.

4. Marinády:

Nízký roštěnec reaguje velmi dobře na různé marinády. Můžete ho nechat marinovat v oleji, citronové šťávě, bylinkách a koření podle vaší chuti. Marinování pomáhá zjemnit maso a přidává mu další vrstvu chuti.