Powered by Smartsupp
  • Hovězí jazyk
Hovězí jazyk

Hovězí jazyk


Vyprodáno, další naskladnění proběhne 31.5.

Hovězí jazyk je delikátní a chutné maso, které pochází z jazyka skotu. Jedná se o část masa, která je bohatá na svalovinu a má jemnou texturu, proto je ceněn pro svou lahodnou chuť a měkkost, ačkoli jeho příprava může být náročnější než u jiných druhů masa. Pokud je správně připraven, může být skvělým přídavkem k různým pokrmům. 

Vaření: Tradiční způsob přípravy hovězího jazyka je vaření. Jazyk se nejprve očistí a uvaří v osolené vodě spolu s aromatickými přísadami, jako jsou cibule, mrkev, bobkové listy a pepř. Po uvaření se jazyk nakrájí na tenké plátky a může být podáván s různými omáčkami nebo zeleninou.

Grilování: Hovězí jazyk lze také grilovat. Než se položí na gril, je obvykle marinován v aromatické směsi. Grilování dodá jazyku pikantní chuť a krásnou kůrčičku.

Smažení: Další možností je smažení hovězího jazyka na pánvi. Plátky jazyka se osolí, opepří a osmahnou na pánvi s máslem nebo olejem.

Sendviče: Hovězí jazyk může být také použit pro přípravu sendvičů. Nakrájený jazyk se často podává v chlebu nebo bagetě s různými druhy zeleniny a omáčkami.