Powered by Smartsupp
  • Hovězí kližka bez kosti
Hovězí kližka bez kosti

Hovězí kližka bez kosti


Cena za kg: 268 Kč bez DPH
Zvolené balení: 0 g
Celková cena:

Nebo telefonicky:728 585 845

Hovězí kližka je skvělým zdrojem bílkovin a železa, a pokud ji správně připravíte, může se stát hlavním pokrmem vašeho jídla. Pamatujte, že kvalitní maso a pečlivá příprava jsou klíčem k úspěchu, a také nezapomeňte experimentovat s různými kořenícími směsmi a omáčkami, abyste dosáhli dokonalé chuti podle vašich představ. Kližka se nachází v horní části krku a je známá svým šťavnatým masem plným chutí. Jak tedy co nejlépe využít hovězí kližku při vaření?

  1. Dlouhé vaření ve vývaru: Hovězí kližka je ideální pro dlouhé vaření ve vývaru. Můžete ji použít k přípravě výtečného hovězího vývaru nebo omáčky. Stačí ji vařit spolu s aromatickými zeleninami, bylinkami a kořením po dobu několika hodin, dokud maso nezměkne a neuvolní svou bohatou chuť. Výsledný vývar nebo omáčka budou vynikajícím základem pro další pokrmy.

  2. Nízkoteplotní pečení: Dalším skvělým způsobem, jak využít hovězí kližku, je nízkoteplotní pečení. Kližka je dobře vybavena tukem a kolagenem, které se při nízkých teplotách pomalu rozkládají, což vede k měkčímu a šťavnatějšímu masu. Před pečením můžete kližku osolit, opepřit a potřít oblíbenými bylinkami a kořením. Poté ji pečte při nízké teplotě (ideálně kolem 120-150°C) po dobu několika hodin, dokud není maso měkké a dobře propečené.

  3. Marináda: Hovězí kližku lze také vylepšit marinádou. Zkombinujte oblíbené přísady, jako jsou olej, octová báze, koření, bylinky a česnek, a nechte maso marinovat alespoň několik hodin nebo přes noc v lednici. Tím získáte maso s bohatou chutí a výraznou dochutí.

  4. Plátek s krájenou zeleninou: Hovězí kližku můžete také nakrájet na tenké plátky a připravit ji na pánvi s různými druhy krájené zeleniny. Tato rychlá a zdravá příprava je skvělým způsobem, jak využít kližku ve vaší každodenní kuchyni.

  5. Grilování: Pokud máte rádi grilování, zkuste hovězí kližku grilovat. Před grilováním ji můžete marinovat nebo jen osolit a opepřit. Krátké grilování při vysoké teplotě vytvoří chutnou krustu na povrchu a uvnitř zůstane maso šťavnaté.