Powered by Smartsupp
  • Hovězí krk
Hovězí krk

Hovězí krk


Cena za kg: 268 Kč bez DPH
Zvolené balení: 0 g
Celková cena:

Nebo telefonicky:728 585 845

Hovězí krk je partie masa, která pochází z horní části krku skotu. Jeho bohatá chuť a schopnost absorbovat aromatické příchutě z náplní nebo omáček ho činí vynikající ingrediencí pro mnoho tradičních receptů. Toto maso je bohaté na svalovinu, kolagen a tuk, což z něj činí ideální volbu pro pomalé vaření a dušení. Zde jsou některé způsoby, jak využít hovězí krk:

1. Hovězí guláš:

Hovězí krk je tradičním a vynikajícím ingrediencí pro přípravu hovězího guláše. Můžete ho nakrájet na kostky a osmažit spolu s cibulí, paprikou a kořením. Poté ho dusíte na nízké teplotě až do měkka. Výsledkem je bohatá omáčka a měkké kousky masa, které se hodí k těstovinám nebo knedlíkům.

2. Hovězí ragú:

Hovězí krk je také skvělou volbou pro přípravu hovězího ragú. Můžete ho nakrájet na menší kousky, osmažit s cibulí, česnekem, rajčaty a bylinkami a pak dusit na nízké teplotě. Tento hustý a bohatý ragú je ideální pro podávání s těstovinami, rýží nebo bramborami.

3. Kuřecíky:

Hovězí krk může být také použit pro přípravu "kuřecíků". To jsou malé porce masa obalené v tenké vrstvě těsta a smažené do zlatova. Kuřecíky jsou oblíbeným pokrmem ve středoevropské kuchyni a můžete je podávat s různými omáčkami.

4. Polévky:

Hovězí krk lze také použít pro přípravu bohatých hovězích polévek. Když je dusíte nebo vaříte vývar, uvolňuje kolagen z masa, což způsobuje, že polévka získá bohatou chuť a texturu.