Powered by Smartsupp
  • Hovězí ořech (předkýtí)
Hovězí ořech (předkýtí)

Hovězí ořech (předkýtí)


Cena za kg: 299 Kč bez DPH
Zvolené balení: 0 g
Celková cena:

Nebo telefonicky:728 585 845

Hovězí ořech neboli předkýtí je libové maso ze zadní kýty s vyšším obsahem kolagenu. Celý sval tvarem připomíná právě tvar ořechu s lehkým tukovým krytím. Pro všechny příznivce libového masa s univerzálním použitím je vhodný právě ořech. Hodí se k pečení vcelku, dušení ale i ke grilování. 

  1. Hovězí guláš: Hovězí ořech je skvělou volbou pro přípravu tradičního hovězího guláše. Stačí jej nakrájet na menší kousky, osmahnout na oleji s cibulí a paprikou, přidat rajčatovou omáčku a dusit do měkka. Podávejte s knedlíkem nebo těstovinami.

  2. Steaky z hovězího ořechu: Pokud chcete opravdu luxusní zážitek, připravte z hovězího ořechu steaky. Nechte maso dobře odpočinout, aby bylo měkké a šťavnaté, a pak ho grilujte nebo smažte na pánvi podle vašich preferencí. Podávejte s omáčkou nebo bylinkovým máslem.

  3. Hovězí ragú: Hovězí ořech je také skvělý pro přípravu ragú, které můžete podávat s těstovinami, rýží nebo bramborami. Vařte ho dlouho a pomalu s rajčaty, zeleninou a bylinkami, dokud maso nezměkne a omáčka se nezahustí.