Powered by Smartsupp
  • Hovězí váleček
Hovězí váleček

Hovězí váleček


Cena za kg: 299 Kč bez DPH
Zvolené balení: 0 g
Celková cena:

Nebo telefonicky:728 585 845

Maso hovězího válečku má podlouhlý oválný tvar, je jen velmi jemně prorostlé tukovými žilkami a na povrchu může být pokryto tenkou tukovou vrstvou, struktura svaloviny je pevná a hrubě vláknitá. Hovězí váleček je jednou z částí kýty a odděluje se ze strany spodního šálu. Poskytuje velmi chutné a libové maso vhodné především k pečení, dušení nebo přípravě závitků.

  1. Roláda plněná zeleninou: Jedním z tradičních způsobů přípravy hovězího masa "váleček" je vytvořit roládu plněnou zeleninou. Rozložte plátek masa na pracovní plochu a osolte, opepřete a případně dochuťte libovolnými bylinkami a kořením. Poté na maso položte tenkou vrstvu nakrájené zeleniny, jako jsou papriky, cibule, nebo špenát. Zabalte maso do rolády a zafixujte špejlí nebo provázkem. Roládu smažíme nebo dusíme na pánvi a podáváme s omáčkou nebo rýží.

  2. Plátky na rolády: Můžete také nakrájet hovězí maso "váleček" na tenké plátky, osolit a opepřit, a poté je zabalit do malých rolád. Tyto rolády můžete péct v troubě nebo smažit na pánvi a podávat jako malé porce v omáčce nebo s různými druhy zeleniny.

  3. Grilování: Hovězí maso "váleček" je skvělé pro grilování. Můžete ho marinovat ve své oblíbené marinádě a poté rychle grilovat na vysoké teplotě, dokud nezíská krásnou kůrku a šťavnatou chuť.

  4. Pokrmy se šťouchanými bramborami: Maso "váleček" je skvělé pro tradiční pokrmy, jako jsou šťouchané brambory s hovězím masem a omáčkou. Zabalte maso do rolády, osolte, opepřete a upečte. Poté podávejte s bramborovou kaší a omáčkou na bázi vývaru nebo smetany.