Powered by Smartsupp
  • Hovězí vysoký roštěnec (rib eye steak)
Hovězí vysoký roštěnec (rib eye steak)

Hovězí vysoký roštěnec (rib eye steak)


Vyprodáno, další naskladnění proběhne 26.7.

Vysoký roštěnec je jedním z nejvýraznějších kousků hovězího masa. Tato lahodná partie pochází z horní části zadní nohy skotu a je známá pro svou výjimečnou chuťovou kvalitu. Ideální pro různé kuchyňské úpravy. Jeho všestrannost při kulinářské přípravě znamená, že můžete vytvořit různé pokrmy, které potěší vaše chuťové pohárky a potěší i vaše hosty. Lze jej využít v kuchyni při:

1. Grilování:

Jeden z nejlepších způsobů, jak využít vysoký roštěnec, je grilování. Jeho bohatá chuť a šťavnatost vyniknou při pečení na grilu. Stačí ho osolit, opepřit a nechat na grilu získat krásnou zlatavou kůrku. Pokud máte čas, můžete ho marinovat předem v oblíbené marinádě, aby se chuť ještě více prohloubila.

2. Smažení na pánvi:

Další oblíbenou metodou je rychlé smažení na pánvi. Vysoký roštěnec můžete nakrájet na tenké plátky nebo nudličky, osolit, opepřit a osmažit na rozpálené pánvi s trochou oleje. Tímto způsobem získáte rychlý a chutný pokrm, který můžete podávat s různými omáčkami a přílohami.

3. Dušení:

Pro milovníky pomalejšího vaření je dušení výbornou volbou. Vysoký roštěnec se při dušení stane měkkým a lahodným. Stačí ho nakrájet na větší kousky, přidat zeleninu a aromatické bylinky, zalít vývarem nebo vínem a nechat dusit, dokud maso nezměkne a nezíská bohatou chuť.

4. Pečení v troubě:

Pro slavnostnější příležitosti můžete vysoký roštěnec upéct v troubě. Tato metoda vytvoří krásnou kůrku kolem masa a uvnitř si zachová jeho šťavnatost. Doporučujeme použít bylinky a koření dle vaší preference a pečení doprovázet přílohami jako jsou brambory nebo kořenová zelenina.